Microsoft Office 365 – podstawowe informacje

Logo Office 365

Office 365 to usługa posiadająca olbrzymi potencjał i ciągle się rozwijająca. Wybierając tę usługę dajesz swojej firmie dodatkowe narzędzie pracy, które pozwoli jej przyspieszyć i poprawić osiągane wyniki.

Office 365 to znane z pakietu Microsoft Office narzędzia biurowe oraz narzędzia pozwalające na współpracę wielu osób w tym samym czasie. Całość rozwiązania oparta jest o chmurę, co pozwala na łatwą współpracę, a także umożliwia dostęp do poczty i dokumentów z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia.

Wszelkie dokumenty i informacje przechowywane w usłudze chronione są w szczególny sposób przed dostępem nieuprawnionych osób. Gwarantują to zabezpieczenia wysokiej klasy tworzone przez firmę Microsoft w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa.

Plany kierowane do firm i instytucji są dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz mogą być połączeniem większych pakietów z oddzielnymi, autonomicznymi usługami, dzięki czego firma otrzymuje to, czego najbardziej potrzebuje do sprawnego funkcjonowania.

Pomoc w zwiększeniu produktywności

Microsoft Word
 • Office 365 daje dostęp do oprogramowania znanego już użytkownikom, czyli takich programów jak Word, Excel, OneNote i PowerPoint.
 • Każdy plan usługi Office 365 daje użytkownikom dostęp do zasobów sieci firmowej (pliki, dokumenty, maile czy też zadania) z dowolnego miejsca na ziemi. Potrzebny będzie jedynie dostęp do Internetu oraz komputer PC bądź telefon lub tablet.

Ułatwienie pracy administratora

Microsoft Word
 • Zarządzanie użytkownikami jest proste i intuicyjne, dzięki czemu może zostać przeprowadzone nawet przez osobę nietechniczną.
 • Instalacja pakietu Office lokalnie na komputerze składa się z kilku kliknięć myszą, co sprawia, że każdy pracownik samodzielnie może taki pakiet pobrać i uruchomić.
 • Firma Microsoft zapewnia dostępność usług na poziomie 99,9% z gwarancją finansową na podstawie umowy SLA, dzięki czemu można zapomnieć o sytuacjach awaryjnych wymagających interwencji administratora.

Najważniejsze funkcje programów pakietu Office

Microsoft Word
 • Rozbudowana skrzynka pocztowa – widok konwersacji, ułatwiający przeglądanie maili, podgląd kalendarza i dostępności innych osób pozwalający planować spotkania bardziej efektywnie.
 • Dodatek Outlook Social Connector – innowacyjne połączenie skrzynki pocztowej z różnymi sieciami społecznościowymi pozwala jeszcze lepiej wykorzystać potencjał firmy.
 • Współpraca przy tworzeniu dokumentów – w czasie rzeczywistym w dokumentach widoczne są zmiany nanoszone przez każdą osobę edytującą, co pozwala zachować kontrolę nad dokumentem i lepiej przydzielić zakres zadań.
 • Wsparcie dla profesjonalnych prezentacji – tryb prezentera ułatwiający śledzenie przebiegu prezentacji oraz możliwość edycji filmów i zdjęć bezpośrednio w programie.
 • Rozbudowane zarządzanie danymi – zaawansowane narzędzia analizy i prezentacji danych w programie Excel.
Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej wystarczy wybrać jedno z poniższych zagadnień:
 1. Do kogo skierowana jest usługa?
 2. Jakie możliwości posiada Office 365?
 3. Jakie korzyści usługa daje firmom?